Projekt realizowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

Mieszkania z psychologią…

Jaka jest misja Basiewicz/developer z przestrzenią?

 

Najważniejsze jest to, że my nie budujemy mieszkań, nie budujemy murów, ścian, elewacji – my tworzymy przestrzeń do godnego życia. Już na poziomie projektowania inspirujemy się psychologia środowiskową – najmłodsza z dziedzin psychologii. Przedmiotem jej badań jest związek i wpływ środowiska naturalnego na człowieka. Sporo czytam na ten temat. W branżowym wydawnictwie Budownictwo i Architektura 6 z artykułu Doroty Flor dowiadujemy się, że klienci potrzebują naszych przepastnych widoków z tarasu. Dlaczego? U podstaw tego upodobania leży teoria ewolucyjna i przetrwanie gatunku ludzkiego. Według teorii widoku-schronienia Jaya Appletona (1988) ludzie podświadomie preferują rozległe widoki gdyż w przeszłości mogli w ten sposób wypatrywać zdobyczy. Tak, w pewnym sensie mogę stawać się developerem, który dba przede wszystkim o dobre emocje mieszkańców. I to jest bardzo poważne, odpowiedzialne stwierdzenie.

 

Jak rozumieć slogan „Basiewicz/developer z przestrzenią”?

 

Paradoksalnie jako developer nie buduję mieszkań. Choć często po budowie chodzę w gumowych butach, to realnie zabiegam o dobre emocje domowników. W naszej działalności budowlanej widniej rys psychologicznego komfortu. Naszymi otwartymi lokalizacjami z przestrzenią, najdroższymi materiałami – chcemy powiedzieć – człowieku jesteś ważny! Zawsze chcemy wzmacniać człowieka oferując wartościowe miejsce do życia, często rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

 

My naprawdę chcemy dbać o higienę psychiczną mieszkańców naszych inwestycji. Budujemy godne mieszkania tworząc zieloną przestrzeń do prawdziwego wzrostu osobistego przyszłych nabywców mieszkań. Zawsze oferujemy działki przesycone przestrzenią.

 

Co wyróżnia mieszkania Basiewicz/developer z przestrzenią ?

 

Dokonałem pewnego biznesowego wyboru. Nasze miejsca są obszerne, szerokie, rozległe, przewyższające. Największą wartość stanowi sąsiedztwo mazurskiej przyrody, prawdziwego sosnowego lasu, jeziora, czy parku na 300 liściastych drzew. Zatrudniamy najlepszych architektów, ale podstawą są lokalizacje, które służą do godnego wzrostu człowieka i rozwoju osobistego. Chcemy budować nasze mieszkania i apartamenty w zielonych miejscach Ełku. Nasze mieszkania inspirują do dobrego funkcjonowania w zgodzie naturą. Już James Russel – profesor psychologii na Boston Collage wskazał, że środowisko – w naszym wypadku jezioro, las i park na ok. 300 drzew kształtują człowieka w wymiarze pozytywnej siły pobudzania. Maria Lewicka psycholog, doktor habilitowany reprezentuje przekonanie, że najbardziej lubiane obszary są otwarte i czyste o walorach historycznych – taka jest nasza inwestycja – pocztovia.pl budowana na ełckiej starówce. Pani psycholog wysoko ocenia tereny bogate w zieleń zapewniające dużą relaksację fizjologiczną. Właśnie tak chcemy budować w Ełku aby oferować wraz z naszymi mieszkaniami nowoczesne wartości dodane. Nasza ofertę developerską tworzymy w zgodzie z nowoczesną psychologią – psychologią środowiskową.

 

Jakie są innowacje technologiczne w apartamentach budowanych przez Basiewicz/developer z przestrzenią?

 

To my bezkompromisowo podnieśliśmy standardy stosując inteligentny system Fibaro – ułatwiający elektroniczne zarządzanie mieszkaniem. Jesteśmy też pionierami budowania z miłości do domownika. Stosujemy najdroższe materiały aby wzmocnić człowieka. W każdym dotyku stali z nierdzewnych balustrad mówimy – zastosowaliśmy szlachetne materiały aby Cię wzmocnić. To my pierwsi odeszliśmy od sprzedawania metrów kwadratowych mieszkania na rzecz rozwiązań funkcjonalnych i użytkowych do rozwoju osobistego naszych domowników. Jeśli nasz domownik w letni poranek postawi stopę na desce tarasowej najwyższej jakości – poczuje, że jest ważny. Kawa z najbliższymi będzie lepsza, a rozmowa bardziej treściwa. I to właśnie jest nasza innowacja, nasza przewaga nad konkurencją. Takie szczegóły mogę przedstawiać w nieskończoność. Trzyszybowe okna, które dają oszczędność w ogrzewaniu, ciszę i ciepło . Inteligencja jest także przejawem wewnętrznego porządku w człowieku. Podwyższone sufity dają poczucie większej przestrzeni i wolności. Taki jest Basiewicz/developer z przestrzenią. Ale ostatecznie rozległy i prestiżowo zielony widok jest naszym największym atutem – jesteśmy prekursorami nowych trendów budownictwa apartamentowego.

 

Jaka jest koronna inwestycja Basiewicz/developer z przestrzenią?

 

Wszystkie nasze lokalizacje są ważne i pełne unikatowych wartości, mam do nich osobisty szacunek. Najwyżej oceniam jednak kamienicę Pocztovia Residence – budowaną przy budynku pocztowym. Ten projekt jest wyjątkowym developerskim wyzwaniem. Chcemy stworzyć unikalną przestrzeń w tradycyjnym otoczeniu czerwonej pruskiej cegły. Tu chcemy zbudować elitarne miejsce, odrestaurować pojęcie ełckiej starówki. To ważne zadanie w perspektywie społecznej – bo my ełczanie jako wspólnota – jesteśmy po prostu ważni.

 

Za to apartamentowiec Jeziorna Residence to fenomen – powstaje 40 metrów od brzegu mazurskiego jeziora. Budujemy na bardzo prestiżowym poziomie. W inwestycji zaplanowaliśmy miejsce na prywatną siłownię – aby dbać także o ciało. Wiemy, że rozwój osobisty to całościowa koncepcja. Na każdym kroku chcemy najmniejszymi detalami wykończeń przypominać o ważności człowieka. Piaskowce, granity, stal nierdzewna – to nie jest snobizm – to dla nas szacunek dla jednostki ludzkiej. Sam również chcę podziwiać niesamowity widok na Jezioro Ełckie, kupiłem tam mieszkanie i będę częścią społeczności domowników Jeziorna Residence.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup waszych mieszkań?

 

W dalszej perspektywie, wiemy, że nasze lokalizacje będą nabierały wartości. Nasze osiedla tworzą jednorodne wyspy odgrodzone od dużych skupisk mieszkaniowych. Zawsze oferujemy zieloną przestrzeń zapisaną w akcie notarialnym. Z premedytacją chcemy powrócić do elitarnego stylu miejskich posiadłości, rekonstruować elity społeczne i majątek rodzinny, który będzie można przekazać następny pokoleniom. W naszej ocenie ważne jest aby nasi domownicy żyli dobrze, w sposób zrównoważony i przekazali następnym pokoleniom wartość mieszkania ale także nowy model życia bez psychicznych ograniczeń. Nasze godne apartamenty mogą leczyć rodzinne relacje i budować ciepło. My oferujemy elitarne, europejskie mieszkania jako narzędzie do poprawy życia.

 

Facebook