Projekt realizowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

Sosnowa …na progu lasu

“To zamknięte osiedle usytuowane we wczasowej dzielnicy Ełk-Szyba. Naturalne sąsiedztwo drzew zapewnia spokój i doskonały klimat. Zacisza osiedla strzeże ściana lasu, oraz całodobowa ochrona wraz z automatyczną bramą.”

 

Na progu lasu

 

Osiedle Sosnowa położone jest nieopodal lasu, w przyrodniczo atrakcyjnym miejscu miasta Ełku. Osiedle graniczy z wielkim kompleksem lasu sosnowego, co gwarantuje mieszkańcom osiedla, możliwość korzystania z walorów rekreacyjnych lasu. Bliskość drzew zachęca do uprawiania wielu form aktywności ruchowej – jazdy na rowerze, biegania, spacerowania, a także uprawiania nord trekkingu na łonie lasu.

 

Zieleń. Harmonia spokoju

 

Zielonymi duktami można dotrzeć do chwil spokoju – tak potrzebnych w stresującej codzienności. Dziewicze środowisko naturalne nie tylko ułatwia utrzymanie kondycji fizycznej, ale jest źródłem łagodzenia bodźców codziennie i negatywnie oddziałujących na naszą psychikę. Zerwanie z stresogennym i hałaśliwym rytmem miasta, przeniesie nas do łagodnego szumu wiatru w koronach drzew lub porannego śpiewu ptaków. Osiedle Sosnowa sprzyja refleksji i odzyskaniu tak potrzebnej naturalnej równowagi.

 

Projekt inspirowany lasem

 

Tonące w zieleni Osiedla Sosnowa i ciągnące się po horyzont lasy będą widoczne nawet z mieszkań na parterze. O każdej porze roku obraz zmieniającej się przyrody ucieszy oczy domowników. W ciągu kilku minut mieszkańcy będą mogli wyjść na relaksujący spacer i zatopić wzrok w zielonych konarach drzew. Spacer lub krótka jazda rowerem doprowadzi do kliku urokliwych jezior rozlanych głęboko wśród pobliskich leśnych połaci.

 

Osiedle Sosnowa usytuowane jest w bezpośredniej bliskości linii lasu. Nabywcy nie muszą się obawiać, że cokolwiek przesłoni im zielono-iglastą panoramę rozpościerającą się na horyzoncie. Lokalizacja osiedla na skraju miasta nie oznacza jednak potrzeby rezygnacji z jego walorów. Teren na którym powstaje Osiedle Sosnowa jest doskonale skomunikowany z centrum. Tutejsi domownicy mają do dyspozycji autobusy miejskie i dwupasmową drogę wiodącą do ścisłego centrum Ełku.

 

Wśród lasów i jezior mazurskich

 

Kameralny kompleks bloków Osiedla Sosnowa stosunkowo blisko sąsiaduje z sześcioma przepięknymi zbiornikami wodnymi:

 

1. Jezioro Ełckie
2. Jezioro Selment Mały
3. Jezioro Selment Wielki
4. Jezioro Tatarskie
5. Jezioro Żabie Oczko
6. Jezioro Małe Żabie Oczko

 

Zielone światło dla komunikacji

 

Położenie kompleksu osiedla wykorzystuje najważniejsze walory Ełku jako miasta zbudowanego w otoczeniu mazurskich jezior. Budynki znajdują się obok rozległych zielonych terenów , a jednocześnie w niedużej odległości od szkoły, przedszkola, supermarketów, czy osiedlowej poczty.

 

Dialog przyrody i cywilizacji

 

Dziewiczy teren nowocześnie przekształca się w przyjazne dla mieszkańców osiedle, z pełną infrastrukturą, licznymi miejscami parkingowymi i terenami wypoczynku i rekreacji. W najbliższym otoczeniu dostępna jest cała niezbędna infrastruktura służąca mieszkańcom. W pobliżu znajdziemy aptekę, przychodnie lekarskie, liczne sklepy i punkty gastronomiczne pobliskiego osiedla leżącego nad zatoką Jeziora Ełckiego. Młodych rodziców ucieszy bliskość szkół znajdujących się w sąsiadującym sektorze Ełku. Osiedle Sosnowa jest doskonale skomunikowane z miastem poprzez transport autobusowy i dobrze utrzymaną drogę miejską.

Facebook