Projekt realizowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

Sosnowa

Osiedle Sosnowa …na progu lasu

 

“To zamknięte osiedle usytuowane we wczasowej dzielnicy Ełk-Szyba. Naturalne sąsiedztwo drzew zapewnia spokój i doskonały klimat. Zacisza osiedla strzeże ściana lasu, oraz całodobowa ochrona wraz z automatyczną bramą.”

 

Na progu lasu

 

Osiedle Sosnowa położone jest nieopodal lasu, w przyrodniczo atrakcyjnym miejscu miasta Ełku. Osiedle graniczy z wielkim kompleksem lasu sosnowego, co gwarantuje mieszkańcom osiedla, możliwość korzystania z walorów rekreacyjnych lasu. Bliskość drzew zachęca do uprawiania wielu form aktywności ruchowej – jazdy na rowerze, biegania, spacerowania, a także uprawiania nord trekkingu na łonie lasu.

 

 

Zieleń. Harmonia spokoju

 

Zielonymi duktami można dotrzeć do chwil spokoju – tak potrzebnych w stresującej codzienności. Dziewicze środowisko naturalne nie tylko ułatwia utrzymanie kondycji fizycznej, ale jest źródłem łagodzenia bodźców codziennie i negatywnie oddziałujących na naszą psychikę. Zerwanie z stresogennym i hałaśliwym rytmem miasta, przeniesie nas do łagodnego szumu wiatru w koronach drzew lub porannego śpiewu ptaków. Osiedle Sosnowa sprzyja refleksji i odzyskaniu tak potrzebnej naturalnej równowagi.

 

Projekt inspirowany lasem

 

Tonące w zieleni Osiedla Sosnowa i ciągnące się po horyzont lasy będą widoczne nawet z mieszkań na parterze. O każdej porze roku obraz zmieniającej się przyrody ucieszy oczy domowników. W ciągu kilku minut mieszkańcy będą mogli wyjść na relaksujący spacer i zatopić wzrok w zielonych konarach drzew. Spacer lub krótka jazda rowerem doprowadzi do kliku urokliwych jezior rozlanych głęboko wśród pobliskich leśnych połaci.

 

Osiedle Sosnowa usytuowane jest w bezpośredniej bliskości linii lasu. Nabywcy nie muszą się obawiać, że cokolwiek przesłoni im zielono-iglastą panoramę rozpościerającą się na horyzoncie. Lokalizacja osiedla na skraju miasta nie oznacza jednak potrzeby rezygnacji z jego walorów. Teren na którym powstaje Osiedle Sosnowa jest doskonale skomunikowany z centrum. Tutejsi domownicy mają do dyspozycji autobusy miejskie i dwupasmową drogę wiodącą do ścisłego centrum Ełku.

 

 

Wśród lasów i jezior mazurskich

 

Kameralny kompleks bloków Osiedla Sosnowa stosunkowo blisko sąsiaduje z sześcioma przepięknymi zbiornikami wodnymi:

 

  • Jezioro Ełckie
  • Jezioro Selment Mały
  • Jezioro Selment Wielki
  • Jezioro Tatarskie
  • Jezioro Żabie Oczko
  • Jezioro Małe Żabie Oczko
  • Zielone światło dla komunikacji

 

Położenie kompleksu osiedla wykorzystuje najważniejsze walory Ełku jako miasta zbudowanego w otoczeniu mazurskich jezior. Budynki znajdują się obok rozległych zielonych terenów , a jednocześnie w niedużej odległości od szkoły, przedszkola, supermarketów, czy osiedlowej poczty.

 

Dialog przyrody i cywilizacji

 

Dziewiczy teren nowocześnie przekształca się w przyjazne dla mieszkańców osiedle, z pełną infrastrukturą, licznymi miejscami parkingowymi i terenami wypoczynku i rekreacji. W najbliższym otoczeniu dostępna jest cała niezbędna infrastruktura służąca mieszkańcom. W pobliżu znajdziemy aptekę, przychodnie lekarskie, liczne sklepy i punkty gastronomiczne pobliskiego osiedla leżącego nad zatoką Jeziora Ełckiego. Młodych rodziców ucieszy bliskość szkół znajdujących się w sąsiadującym sektorze Ełku. Osiedle Sosnowa jest doskonale skomunikowane z miastem poprzez transport autobusowy i dobrze utrzymaną drogę miejską.

Facebook